logo

All Rights Reserved © Created by: appMotion

Nowa Droga do Zdrowia

Na co dzień bardzo rzadko potrafimy znaleźć czas na to, by zatrzymać się i pomyśleć chwilę o sobie. Natomiast bardzo często odczuwamy kłopoty zdrowotne związane ze stylem życia, towarzyszącym nam stresem i złym odżywaniem. Tymczasem to właśnie wsłuchanie się w nasz organizm, zrozumienie jego potrzeb i zmiana złych nawyków może okazać się najlepszą receptą.

lang_DSC_7908_langJestem kolarzem. Przez dwadzieścia lat wyczynowo uprawiałem ten piękny sport. Zdobyłem srebrny medal olimpijski i dwa medale mistrzostw świata. Byłem pierwszym polskim kolarzem, który przeszedł na zawodowstwo. Wielokrotnie startowałem w Giro d’Italia czy Tour de France. W czasie całej kariery wygrałem około 200 wyścigów. Obecnie organizuję największy wyścig kolarski w tej części Europy – Tour de Pologne, a także wiele imprez kolarskich dla amatorów i zawodowców.

Podczas wyczynowego uprawiania sportu nie zastanawiałem się zbytnio nad odżywianiem. Nie mówiło się wówczas tak dużo o wpływie jedzenia na wydolność zawodników i ich zdrowie. Po zakończeniu kariery zacząłem mieć kłopoty ze zdrowiem – nadwaga, migotanie przedsionków, a na dodatek choroba Meniere’a i borelioza. Problemy okazały się bardzo poważne, a leczenie farmakologiczne pozwalało zaleczyć choroby, ale nie rozwiązywało ich istoty.

W 2011 roku wspólnie z żoną Elżbietą zdecydowaliśmy się na wizytę w klinice w Meksyku, która zajmuje się terapią Gersona, czyli leczeniem raka i chorób przewlekłych naturalnymi metodami. To właśnie badania Maxa Gersona, a także włoskiego onkologa Umberto Veronesiego i amerykańskiego biochemika Colina Campbella miały ogromny wpływ na naszą przemianę. Przez trzy tygodnie oczyszczałem organizm stosując dietę wegańską. Objawy chorób ustały już po pierwszym tygodniu.

lang_DSC_7908_langTo był początek nowego trybu życia. Moja żona, która pomagała w utrzymywaniu diety postanowiła poszerzać wiedzę w temacie zdrowego żywienia i ukończyła studia podyplomowe ze specjalizacją dietetyki. Wspólnie, zgodnie z zaleceniami utrzymywaliśmy rygorystyczną dietę przez pół roku, a później postanowiliśmy przy niej pozostać. Od kilku lat jesteśmy weganami. Dzięki temu schudłem około 15 kilogramów, wróciłem do codziennych treningów, a moja kondycja zaczęła się poprawiać w niebywałym tempie. Odzyskałem nie tylko zdrowie, ale także radość z życia i sportową formę, która rośnie z roku na rok.

Nasze doświadczenia zdrowego i aktywnego życia chcemy przekazać Wam w centrum ekologicznego oczyszczania organizmu Eko Folwark. Z jego oferty skorzystało już wielu naszych znajomych i przyjaciół, którzy są zachwyceni efektami. W Eko Folwarku przekonacie się o zbawiennym wpływie wegańskiej diety, oczyszczania sokami, detoksu. Spotkacie życzliwych Wam ludzi i nabierzecie ochoty na życie.

Eko Folwark mieści się w odrestaurowanym pałacu w Barnowie z 1786 roku. Majestatyczny budynek położony jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Pałac otoczony jest pięknymi lasami i polami, gdzie można odnaleźć ciszę, spokój oraz wewnętrzną harmonię. W pobliskich lasach żyją sarny, jelenie i dziki, a w powietrzu szybują myszołowy, jastrzębie, a także orły bieliki. W promieniu wielu kilometrów rozciągają się także pola z uprawami ekologicznymi, które idealnie wpisują się w krajobraz Eko Folwarku.