Gospodarstwo

Gospodarstwo ekologiczne Czesława Langa istnieje od 2006 roku. Położone jest w Barnowie i Poborowie na Kaszubach w otoczeniu lasów i jezior. Łącznie obejmuje około 700 hektarów ziemi. Uprawiane są w nim: ekologiczne żyto, owies, orkisz, gryka i łubin, a także użytki zielone, będące podstawą wyżywienia dla owiec i koni. W planach jest także ekologiczna uprawa warzyw – między innymi ziemniaków i marchwi. W gospodarstwie na stałe pracuje około dziesięciu osób. Gospodarstwo ekologiczne Czesława Langa posiada na sprzedaż certyfikowane produkty.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 609 184 154

Zboża

Warzywa

Owoce

Czesław Lang o ekologii

Moje podejście do ekologii wynika z całościowego spojrzenia na życie. Uważam, że każdy, kto chce zdrowo i komfortowo żyć, powinien dbać o własne ciało, o sposób odżywiania. Ekologiczna żywność jest w tym bardzo pomocna. Kilkanaście lat temu, kupiłem zrujnowany pałac razem z 700 hektarami ziemi.

W 2006 roku postanowiłem założyć gospodarstwo ekologiczne. Dojście do obecnego stanu wymagało wiele pracy i poświęcenia. Zawód rolnika jest trochę podobny do zawodu sportowca – w obu liczy się wytrwałość, pracowitość i systematyczność. Było warto, bo efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dziś mamy duże nowoczesne gospodarstwo, które daje zatrudnienie i przynosi satysfakcję. Jestem przekonany, że to był dobry wybór, bo widzę przed ekologią wielką przyszłość. Na każdym kroku promowana jest ekologia i zdrowy tryb życia. Staram się pokazywać, że dobre odżywianie może rozwiązać wiele problemów, między innymi zdrowotnych.

Dziś odkrywam świat trochę inaczej

Pasja w podróży – Kaszuby
(fragment od 4:20 do 13:10)

Zainteresowany naszym gospodarstwem?